Wrocław – puby i knajpy

Dodano: 17-03-2011
Czytano:
 

Wrocław – najbardziej rozpoznawalne miasto województwa dolnośląskiego, zamieszkałe przez ponad 600 000 mieszkańców, z ponad 1000 letnią historią, musi posiadać bardzo rozbudowaną strukturę lokali gastronomicznych. Nie ma innego wyjścia – w końcu gdzieś Ci wszyscy Wrocławianie muszą wychodzić po pracy i gromadzić się ze znajomymi i rodziną:-) Dobra lokalizacja miasta, ciągłe inwestycje w rozbudowę infrastruktury wynikające między innymi z faktu przyznania Wrocławiowi (jako jednemu z czterech Polskich miast) organizacji meczów podczas piłkarskich Mistrzostw Europy w 2011 roku w Polsce i Ukrainie sprawia, że w oczach coraz większej grupy polskich i zagranicznych Turystów miast coraz bardziej akcentuje swoją obecność na liście najchętniej odwiedzanych miast Polski, a nawet i całej Europy.

Reklama
#REKLAMA#

Studencki Wrocław

Lista znanych i renomowanych Uczelni Wyższych we Wrocławiu jest prawie tak imponująca jak w Krakowie czy też Warszawie. Tak renomowane “marki” jak Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Ekonomiczny czy też Uniwersytet Wrocławski przyciągają jak magnes młodych ludzi z całej Polski, dzięki czemu Wrocław może spokojnie konkurować i od kilku już lat konkuruje między innymi z Krakowem o status najbardziej studenckiego miasta w Polsce. Poza samą opinią miasta akademickiego wraz z ogromną liczbą studentów (ogólnie ludzi młodych) we Wrocławiu nie można się nudzić, o czym świadczy chociażby liczba restauracji, knajp i pubów.

Pub na każdym rogu

Będąc we Wrocławiu po prostu nie da się nie wejść przynajmniej do jednego lokalu gastronomiczno-rozrywkowego. Mnogość wartych polecenia miejsc czyni “zaliczenie” ich wszystkich w ciągu jednego wieczoru niemożliwym. Co więcej – Wrocław przyciąganie tylko magicznym Rynkiem, uznanymi Uczelniami Wyższymi czy Panoramą Racławicką – władze miasta aktywnie organizują ciekawe wydarzenia artystyczne i kulturalne, by jeszcze bardziej rozsławić Wrocław i przyciągnąć do niego nowych ludzi. Jedną z takich ciekawych i skutecznych inicjatyw (organizowanych tym razem nie z pomysłu władz miasta) jest organizowany do Thanks Jimi Festival, czyli coroczna próba pobicia gitarowego rekordu Guinessa. Organizowany z powodzeniem od prawie 10 lat festiwal gromadzi na rynku głównym we Wrocławiu tysiące gitarzystów (młodych i starych, a także liczne gwiazdy polskiej i zagranicznej muzyki), które razem wspólnymi siłami odgrywają kawałek „Hey Joe”.

Warte uwagi Wrocławskie puby i knajp

Macie swoje ulubione lokale we Wrocławiu? My mamy kilka swoich ulubionych pubów, małych knajpeczek i klubów, w których gdy tylko gościmy w województwie dolnośląskim gościmy regularnie. Polecamy zajrzeć do:

Garage
www.ibiza.strona.pl
ff-telefon ul. Ruska 51
ff-telefon 71 787 97 20

Chillout Club
ff-telefon ul. św. Doroty 45
ff-telefon 71 344 50 64

Graciarnia Pub Cafe
www.graciarnia.com.pl
ff-telefon ul. Kazimierza Wlk. 39
ff-telefon 71 795 66 88
ff-telefon www.facebook.com/Graciarnia

Guinness Pub
www.restauracjekrawczyk.com.pl
ff-telefon pl. Solny 5
ff-telefon 71 344 60 15
ff-telefon www.facebook.com/Guinness

Kawiarnia Literatka
www.kawiarnialiteratka.pl/
ff-telefon ul. Rynek 56/57
ff-telefon 71 34-18-013

Spiż
www.spiz.pl
ff-telefon ul. Rynek-Ratusz 2
ff-telefon 71 344 68 56
ff-telefon www.facebook.com/Spiz

7 kotów
ff-telefon ul. Św. Mikołaja 8/11
ff-telefon 71 341 04 88

Jazz Klub Rura
www.jazzklubrura.art.pl
ff-telefon ul. Łazienna 4
ff-telefon 71 799 09 07
ff-telefon www.facebook.com/Rura