SOS dla Afryki 2011 w Krakowie

Dodano: 23-05-2011
Czytano:
Kategoria:
 
Wszystkie szczegóły dotyczące organizowanej akcji można było sprawdzić na specjalnych plakatach promujących wydarzenie w całym Krakowie. | źródło: www.misje.kapucyni.pl

Data


22.05.2011

Miejsce


Rynek Główny

Adres


Rynek Glówny, 30-001 Kraków

Ceny


-

Kup bilet


-

Ticketpro - logo

Wczoraj w Niedzielę 22 Maja 2011 na Rynku Głównym w Krakowie odbyła się organizowana przez Fundację Kapucyni i Misje akcja SOS dla Afryki. W trakcie wydarzenia miejsce miały nie tylko ciekawe koncerty, ale także liczne atrakcje dla wszystkich uczestników w każdym przedziale wiekowym, z nauką tańca afrykańskiego na czele i kosztowaniem pączków afrykańskich. Poza licznymi atrakcjami podczas akcji SOS dla Afryki można było nabyć ręcznie robioną biżuterię artystyczną. Głównym celem akcji SOS dla Afryki była zbiórka funduszy na wsparcie różnych misji afrykańskich, takich jak budowa szkół czy też studni, pomoc szkole dla sierot znajdującej się w Republice Środkowoafrykańskiej, która prowadzona jest przez Kapucynów oraz szerzenie wiedzy na temat dramatycznej sytuacji w wielu miejscach w Afryce.

Reklama
#REKLAMA#

Program akcji SOS dla Afryki


Na głównej scenie na Rynku Głównym mieszkańcy Krakowa mogli usłyszeć na żywo między innymi Arkę Noego, Maleo Reggeae Rockers czy też zespół KapBand. Między koncertami można było między innymi spróbować jak smakuje tradycyjny pączek afrykański (do degustacji przygotowanych zostało blisko 2000 takich pączków), wziąć udział w licytacji przedmiotów afrykańskich (między innymi wspomnianej biżuterii marki Golańska Design), czy też pomóc w budowie tradycyjnych domków pigmejskich.

Patronat nad imprezą objęli przede wszystkim prezydent Krakowa – Jacek Majchrowski, Kardynał Stanisław Dziwisz oraz Marszałek Województwa Małopolskiego, pan Marek Sowa.

Główne hasło imprezy brzmiało: “Nie bądź sknerą, nie szarp sznura, wrzuć banknocik do kaptura“. Podczas imprezy wielokrotnie na widok kapucyna hasło rozbrzmiewało garścią głosów:-)

Plakat promujący akcję SOS Dla Afryki 2011

Wszystkie szczegóły dotyczące organizowanej akcji można było sprawdzić na specjalnych plakatach promujących wydarzenie w całym Krakowie. | źródło: www.misje.kapucyni.pl


Dokładny harmonogram imprezy wyglądał następująco:

14:00 – Rozpoczęcie imprezy: br. Benedykt Pączka – Dyrektor Sekretariatu Misyjnego Braci Kapucynów
14:10 – Koncert zespołu „KapBand” – (idealne połączenie zakonników i profesjonalnych muzyków)
15:00 – Występ grupy tanecznej AFRO POLSKA
15:15 – Licytacja masek afrykańskich
15:30 – Afryka Nowaka
15:40 – Budowanie domków Pigmejów
15:45 – Degustacja potraw afrykańskich
15:50 – Gra Plenerowa Afryka Kazika
15:55 – Przebieralnia afrykańska (ubrania Afrykańczyków, spódniczki pigmejskie itd.)
16:15 – Połączenie na żywo z Afryką (CZAD)
16:30 – Koncert zespołu „Arka Noego”
18:00 – Licytacja przedmiotów afrykańskich
18:15 – Pokaz Capoeira
18:45 – Licytacja
18:50 – Połączenie na żywo z Afryką – RCA
19:00 – Pokaz grupy Tamtamitutu
20:30 – Koncert zespołu Maleo Reggae Rockers
22:00 – Grupa Etnoperkusyjna Dominika Widerskiego i Krakowski Teatr Tancerzy Ognia – SIRRION
22:30 – Zakończenie imprezy (misjonarze na pokładzie)

Akcja sama w sobie nie posiada osobnej dedykowanej strony internetowej, ale wszystkich zainteresowanych szczegółami i innymi inicjatywami podejmowanymi przez Braci Kapucynów zapraszamy na tą stronę – www.fundacja.kapucyni.pl.

Gdzie odbywała się tegoroczna edycja akcji SOS dla Afryki?

Akcja miała miejsce na Rynku Głównym w Krakowie. Po więcej szczegółów dotyczących jej przebiegu a także innych podobnych inicjatyw prosimy udać się między innymi na Facebooka:-)