Dodano: 03-03-2011
Czytano:
Kategoria:
 
Moda na kulinaria w sieci

Data


Miejsce


Adres


Ceny


Kup bilet


Oficjalne źródła

Ticketpro - logo

Moda na kulinarne serwisy internetowe rozpoczęła się w Polsce około 6 miesięcy temu, czyli w okolicach wakacji 2010. W zasadzie kulinaria, patelnie, przepisy, przyprawy i Magda Gessler opanowały nie tylko środowisko Internetu, ale także bardziej tradycyjne media jak telewizja i oczywiście prasa. Skąd tak wielkie i niemalże natychmiastowe zainteresowanie tematyką gastronomiczną?

Reklama
#REKLAMA#

Niewinne początki

danieBył Pascal Brodnicki ze swoim programem w TVN, jakaś inna gwiazda raz na jakiś czas przyrządziła sałatkę lub inne swoje ulubione danie w jednym z programów z kategorii “poranne do kawki”, w Internecie istniało kilka serwisów z przepisami kulinarnymi. Z naciskiem na kilka. Żadnych start-upów, katalogów restauracji, blogów kulinarnych. I nagle, z dnia na dzień zaczyna się – TVN wypuszcza dwa kulinarne programy,  TVP idzie w jego ślady, rejestratorzy domen internetowych zaczynają odnotowywać nagły przyrost aktywności użytkowników Internetu masowo wręcz wykupujących domeny z kategorii kulinaria i gastronomia.

Przepisy królują, wielkie marki królują, Pani Jadzia z mieszkania 23 znana dotąd jedynie z najlepszego kotleta na osiedlu króluje..

Mniej więcej od zeszłorocznych wakacji rozpoczyna się “parcie” na kulinaria w sieci i poza nią. Wielkie marki przeznaczające dotychczas duże pieniądze na reklamę wykładają jeszcze więcej, jak grzyby po deszczu pojawiają się małe i duże serwisy kulinarne, prowadzone nieraz przez osoby dotychczas mające znikomy lub sporadyczny kontakt z Internetem (z reguły polegający na sprawdzeniu Naszej Klasy).

Co nas czeka – jeszcze większe zainteresowanie tematyką kulinariów online i offline. To pewne – na zachodzie o każdej porze dnia i nocy leci w telewizji przynajmniej jeden program kulinarny. I nas też to czeka, dlatego też warto czym prędzej zacząć pisać, gotować, publikować gdyż tam gdzie rodzi się nowy rynek muszą narodzić się jego nowi liderzy a póki co jest jeszcze miejsce na nowych “graczy” z nowymi, świeżymi pomysłami.