Festiwal Rawa Blues 2011

Dodano: 01-08-2011
Czytano:
Kategoria:
 
Aż ciężko w to uwierzyć, ale pierwsza edycja festiwalu Rawa Blues miała miejsce w ... 1981 roku! źródło zdjęcia: www.rawablues.com

Data


08.10.2011

Miejsce


Spodek

Adres


Katowice

Ceny


55 zł
65 zł
75 zł
90 zł
99 zł
120 zł
130 zł

Kup bilet


TicketPro

Ticketpro - logo

Jaki jest najstarszy blues-owy festiwal w Polsce, będący jednocześnie największym tego typu wydarzeniem muzycznym na świecie (w kategorii “in door”)? Oczywiście mowa o katowickim festiwalu Rawa Blues, do którego kolejnej 31 już edycji pozostały nieco ponad 2 miesiące. Najwyższy czas zatem dowiedzieć się kogo w tym roku udało się Irkowi Dudkowi nakłonić do wystąpienia, oraz jakie są ceny i gdzie można nabyć bilety na festiwal Rawa Blues 2011. 31. Rawa Blues Festival odbywać się będzie pod znakiem jubileuszu legendarnej amerykańskiej wytwórni bluesowej – Alligator Records.

Zobacz również –> szczegóły festiwalu Rawa Blues 2012.

Reklama
#REKLAMA#

Festiwal od samego początku jest dziełem jednego człowieka. Człowieka orkiestry – wokalisty, kompozytora, multiinstrumentalisty i świetnego organizatora. Irek Dudek, bo o nim oczywiście mowa, już od wczesnych lat 60-tych podejmował różnego rodzaju inicjatywy mające na celu szerzenie wiedzy na temat bluesa. Właśnie jedną z takich inicjatyw było I Ogólnopolskie Spotkanie z Bluesem “Rawa Blues”, czyli de facto pierwsza edycja tego znakomitego i jedynego w swoim rodzaju festiwalu muzycznego.

Artyści na festiwalu Rawa Blues 2011 – jubileusz Alligator Records

Logo Alligator Records Rok po jubileuszowej, 30. edycji festiwalu Rawa Blues, w świecie bluesa przyszedł czas na kolejny wielki jubileusz, tym razem 40-lecia…W 1971 roku założona została niezależna bluesowa wytwórnia muzyczna Alligator Records (www.alligator.com), z powodzeniem zajmująca się promocją i “obsługą” najlepszych muzyków bluesowych na świecie.

W ciągu swojej 40 letniej historii założona i prowadzona do dnia dzisiejszego przez Bruce’a Iglauera wytwórnia Alligator Records współpracowała z takimi artystami jak Carey Bell, Albert Collins, Son Seals, Hound Dog Taylor, Coco Montoya, The Holmes Brothers, Roy Buchanan, Otis Rush, Koko Taylor, Buddy Guy… Można by wymieniać w nieskończoność:-)

Cały wkład wytwórni w rozwój i promocję muzyki blues jest bezcenny, dlatego też Irek Dudek wraz z pozostałymi organizatorami postanowił niejako oddać hołd legendarnej wytwórni, czyniąc jej 40-letni jubileusz głównym motywem tegorocznego festiwalu Rawa Blues. Dlatego też wielu muzyków, których zobaczymy na tegorocznej edycji festiwalu w mniejszym lub większym stopniu związanych jest (lub było) właśnie z Alligator Records. W tym miejscu wymienić wystarczy takich wykonawców jak Lil’ Ed & The Blues Imperials, Marcia Ball, C.J. Cheniera & Red Hot Louisiana Band, Corey Harris, Shakin’ Dudi, Romek Puchowski, Johnny Coyote, The Moongang… Ich wszystkich usłyszymy w tym roku w hali katowickiego Spodka!

Logo festiwalu Rawa Blues

Aż ciężko w to uwierzyć, ale pierwsza edycja festiwalu Rawa Blues miała miejsce w ... 1981 roku! źródło zdjęcia: www.rawablues.com

Program Festiwalu Rawa Blues 2011

Program z dokładną rozpiską i kolejnością występowania zespołów zostanie opublikowany tuż przed rozpoczęciem festiwalu – na tą chwilę wiemy które zespoły zagrają na jakiej scenie i takie informacje Wam przedstawiamy:

Mała Scena (od 11:00):

Plakat promujący festiwal Rawa Blues 2011– Cotton Wing
– L’Orange Electrique
– Crossroads
– Wojtek Klich
– Juicy Band
– Roadside
– Old Wave
– The Plants
– Wolna Sobota
– Arek Korolik & Maciek Korolik

Duża Scena (od 15:00)

– RawaBluesBand
– Bartek Przytuła & Silesian Little Band
– The Moongang
– Romek Puchowski
– Johnny Coyote
– Hilary Thavis (Włochy)

Duża Scena (od 18:00)

– Shakin’ Dudi
– Lil’ Ed & The Blues Imperials
– Marcia Ball
– C.J. Chenier & Red Hot Louisiana Band
– Corey Harris

Od 12:00 w hallu Spodka rozpocznie się Tygiel Kulturalny:-)

Ceny biletów na 31. edycję festiwalu

Do końca sierpnia ceny biletów na festiwal Rawa Blues 2011 są najniższe. W sprzedaży dostępne są bilety na 2 sektory (niebieski i czerwony), na płytę oraz na lożę honorową:-)

Ceny biletów do 31.08.2011

Płyta:

70 zł – cena biletu na płytę

Sektory Niebieskie (do 10. rzędu):

55 zł – cena biletu na sektory niebieskie F, G, M, N
65 zł – cena biletu na sektory niebieskie H, L
75 zł – cena biletu na sektory niebieskie J, K

Sektory Czerwone:

75 zł – cena biletu na sektory czerwone E, F, L, M
90 zł – cena biletu na sektory czerwone G, K
99 zł – cena biletu na sektory czerwone J, H

Ceny biletów od 01.09 – 07.10.2011

Płyta:

80 zł – cena biletu na płytę

Sektory Niebieskie (do 10. rzędu):

65 zł – cena biletu na sektory niebieskie F, G, M, N
75 zł – cena biletu na sektory niebieskie H, L
85 zł – cena biletu na sektory niebieskie J, K

Sektory Czerwone:

85 zł – cena biletu na sektory czerwone E, F, L, M
105 zł – cena biletu na sektory czerwone G, K
115 zł – cena biletu na sektory czerwone J, H

Ceny biletów w dniu festiwalu (08.10.2011)

Płyta:

95 zł – cena biletu na płytę

Sektory Niebieskie (do 10. rzędu):

75 zł – cena biletu na sektory niebieskie F, G, M, N
90 zł – cena biletu na sektory niebieskie H, L
99 zł – cena biletu na sektory niebieskie J, K

Sektory Czerwone:

99 zł – cena biletu na sektory czerwone E, F, L, M
120 zł – cena biletu na sektory czerwone G, K
130 zł – cena biletu na sektory czerwone J, H

Bilet na loże honorową z cateringiem kosztuje 250 zł (niezależnie od daty zakupu).

Rozkład miejsc w Spodku

Podczas tegorocznej Rway Blues 2011 w Spodku obowiązywał będzie podział dwa na sektory: czerwony i niebieski | źródło zdjęcia: www.rawablues.com

Bilety można kupić na portalu TicketPro oraz w punktach stacjonarnych na terenie całego kraju: sklepy Media Markt, Saturn, EMPIK, wybrane sklepy muzyczne.

Stali bywalcy organizowanego w katowickim Spodku festiwalu już wiedzą, ale dla tych którzy po raz pierwszy wybierają się na Rawa Blues prosimy pamiętać o tym, że tuż po festiwalu cała jego atmosfera przenosi się na tzw. Jam Sessions, które jak co roku rozsiane będą po całych Katowicach, a dokładniej katowickich klubach. jednym z takich klubów, w których odbędzie się after party będzie Kultowa Katowice, gdzie zagra “Wolna Sobota”:-)

Nie samymi koncertami człowiek żyje – “Tygiel Kulturalny”

Festiwal standardowo podzielony jest na 2 sceny:

1. Mała Scena – scena na której występują mniej znane zespoły, spośród których w drodze konkursu zostaje wyłoniony zwycięzca, który ma okazję zaprezentować swój repertuar na Dużej Scenie. Zespoły biorące udział w konkursie na małej scenie wybierane są przez Radę Artystyczną Festiwalu, a sam konkurs prowadzony jest przez Marka Jakubowskiego.

Koncerty na Małej Scenie rozpoczną się już o godzinie 11:00.

2. Duża Scena – scena na której występują największe gwiazdy festiwalu:-) W skrócie. Koncert na Dużej Scenie prowadzony będzie przez znanego dziennikarza muzycznego, Jana Chojnackiego.

Duża Scena rozpoczyna granie o godzinie 15:00.

Przed 27. edycją festiwalu organizatorzy postanowili rozszerzyć wachlarz kulturalnych atrakcji, powołując do życia tzw. “Tygiel Kulturalny”, czyli cykl wydarzeń artystycznych towarzyszących koncertom odbywającym się w ramach Festiwalu Rawa Blues. W poprzednich latach w ramach “Tygla Kulturalnego” odbyły się między innymi pokazy filmowe z serii Martin Scorsese presents the Blues, spotkania literackie i poetyckie, a także warsztaty malarskie.