Koncert Rammstein w Gdańsku

Dodano: 04-08-2011
Czytano:
Kategoria:
 
Rammstein zawita do Gdańska w ramach trasy “Made In Germany 1995 – 2011”!

Data


14.11.2011 (18:00)

Miejsce


Ergo Arena

Adres


ul. Łokietka 61, 81-735 Gdańsk/Sopot

Ceny


187 zł, 209 zł, 220 zł, 242 zł, 630 zł

Kup bilet


Eventim

Ticketpro - logo

Zespół Rammstein odwiedzał już Polskę niejednokrotnie, ale zapotrzebowanie na niemiecki zespół jest bardzo duże, o czym świadczy nie tylko listopadowy koncert w Polsce, ale także ogrom koncertów trasy “Made In Germany 1995 – 2011”, w ramach której Rammstein zagra w ponad 40 miastach całej Europy! Bilety na większość koncertów w ramach tej trasy są już wyprzedane… Jakby tego było mało Rammstein dopiero co zakończył poprzednią wielką trasę koncertową, obejmującą występy w Australii, Ameryce Północnej, Meksyku a także Afryce Południowej! Muzycy nie zwalniają, w listopadzie (14.11.2011) przyjadą do Polski promować swój nowy album, będący podsumowaniem ich dotychczasowej kariery. Kto choć raz brał udział lub widział jak wyglądają koncerty zespołu Rammstein może mieć pojęcie czego można się spodziewać…

Reklama
#REKLAMA#

Za swoja ostatnia trasę koncertową zespół Rammstein został uhonorowany nagrodą Best Live Band (na gali Revolver Golden Gods Awards).

O zespole

Rammstein tworzy sześciu muzyków pochodzących z okolic Berlina: Richard Kruspe (gitara), Christoph Schneider (perkusja), Oliver Riedel (bas), Till Lindemann (wokalista), Paul Landers (gitara) oraz Christian Lorenz (instrumenty klawiszowe). W takim składzie niemiecki zespół grający muzykę określaną gatunkiem tanz metal występuje od samego początku (1993 rok).

Do dnia dzisiejszego zespół nagrał 6 albumów:

– Herzeleid (rok wydania: 1995)
– Sehnsucht (rok wydania: 1997)
– Mutter (rok wydania: 2001)
– Reise, Reise (rok wydania: 2004)
– Rosenrot (rok wydania: 2005)
– Liebe ist für alle da (rok wydania: 2009)

Abstrahując od faktu, iż większość utworów zespołu wykonywana jest w ojczystym języku muzyków (czyt. niemieckim), który obiektywnie rzecz ujmując nie jest przyjazny w brzmieniu (i dla większości łatwy do naśladowania), trzeba powiedzieć, że podczas koncertów nie ma to większego znaczenia. Rytmiczne riffy gitarowe w połączeniu z niesamowitymi efektami pirotechnicznymi czynią występy zespołu Rammstein wyjątkowymi przeżyciami muzycznymi i wizualnymi.

Zdjęcie członków zespołu Rammstein

Bilety na sopocki koncert zespołu Rammstein

Bilety na listopadowy koncert zespołu Rammstein dostępne są w sprzedaży od 24 czerwca i pomimo stosunkowo wysokich cen z naszych źródeł wynika, że sprzedają się dość dobrze, o czym świadczyć może fakt, iż na tą chwilę (sierpień, a koncert odbędzie się w listopadzie) bilety Golden Circle nie są już dostępne w sprzedaży…

Ceny biletów na koncert Rammstein w Polsce wyglądają następująco:

187 zł – cena biletu na płytę, trybuny oraz dla osób niepełnosprawnych (Kat 3)
209 zł – cena biletu na trybuny (Kat 2)
242 zł – cena biletu na trybuny (Kat 1)
220 zł – cena biletu Golden Circle (aktualnie brak biletów)
630 zł – cena biletu VIP

Rozkład miejsc w Ergo Arenie na koncert zespołu Rammstein wygląda następująco:

Rozkład miejsc i sektorów

Rozkład sektorów na koncert zespołu | źródło zdjęcia: www.eventim.pl

Pakiet VIP (poza biletem na trybuny (Kat 1)) gwarantuje nam:

– powitalny drink
– barek alkoholowy (piwa, wina) i bezalkoholowy
– szwedzki stół

Wszystkie bilety do nabycia na stronie Eventim.

Koncert rozpoczyna się o godzinie 18:00. Jako support ma zagrać.. właśnie, kto wie jaki zespół będzie supportował Rammstein w Sopocie?