XVII Przystanek Woodstock 2011

Dodano: 28-06-2011
Czytano:
Kategoria:
 
“Jesteśmy gotowi. Czekamy tylko na start” – 4 sierpnia rusza XVII Przystanek Woodstock 2011!

Data


04-06.08.2011

Miejsce


Kostrzyn nad Odrą

Adres


ul. Północna, 66-470 Kostrzyn nad Odrą

Ceny


Bilety bezpłatne.

Kup bilet


Festiwal bezpłatny.

Ticketpro - logo

15 Lipca 1995 rok – tą datę zna chyba każdy, kto choć raz miał okazję uczestniczyć w jednym z największych i najbardziej kultowych zarazem wydarzeń muzycznych w Europie (w dodatku w pełni darmowym), jakim każdy przystanek Woodstock jest. To właśnie wtedy w Czymanowie nad Jeziorem Żarnowieckim odbył się pierwszy historyczny Przystanek Woodstock. Polskie i zagraniczne gwiazdy muzyczne, znani politycy i artyści oraz pewnie około 500 tysięcy ludzi z Polski i zza granicy (+ kilka milionów śledzących wydarzenie w Internecie i TV) – tak zapewne będzie wyglądała tegoroczna XVII edycja Przystanku Woodstock.

Reklama
#REKLAMA#

Krótko o Przystanku Woodstock

Reklama banerowa promująca 17 festiwal Wodstock Przystanek Woodstock zmieniał się systematycznie już od pierwszej edycji z 1995 roku. Zmianie ulegało kilkukrotnie miejsce (najpierw w 1996 roku na Szczecin, następnie festiwal odbył się trzykrotnie w Żarach, by w 2000 roku przenieść się na krótko do Lęborku, skąd ponownie do 2003 roku do Żar, by na dobre od 2004 roku zagościć w Kostrzynie nad Odrą), oraz program, do którego na przykład w 2006 roku na trwale “wskoczyła” Akademia Sztuk Przepięknych, w ramach to której z udziałem znanych i cenionych person (m.in. Lech Wałęsa, Wojtek Pilichowski, Jerzy Bralczyk, Leszek Balcerowicz, Stanisław Tym, Andrzej Wajda, Jurek Owsiak, Leszek Możdżer, Tadeusz Mazowiecki…) odbywają się liczne dyskusje, warsztaty i spotkania. W tym roku w ramach Akademii Sztuk Przepięknych będzie można porozmawiać między innymi z Markiem Belką, Janem Nowickim, Wojciechem Mannem i Markiem Koterskim.

Przystanek jest niejako hołdem dla wszystkich tych, którzy na początku roku aktywnie wspierają ogólnopolską zbiórkę pieniędzy na szczytne cele w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku organizatorzy ponownie zadbali o odpowiednią bazę gastronomiczną oraz zaplecze higieniczne Przystanku. Na miasteczku będzie można również nabyć różne gadżety i pamiątki związane z całym wydarzeniem (koszulki, płyty DVD itp.). Oczywiście nad bezpieczeństwem uczestników 17stego Przystanku Woodstock czuwać będą posiadający odpowiednie przeszkolenie medyczne wolontariuszy oraz ratowników medycznych z tzw. Pokojowego Patrolu. Na terenie Przystanku znajdzie się również pełnowymiarowy szpital a także 6 punktów medycznych, rozmieszczonym w różnych częściach całego miasteczka festiwalowego.

Kto zagra na XVII Przystanku Woodstock?

Główną gwiazdą tegorocznego Przystanku Woodstock będzie pochodzący z Wielkiej Brytanii zespół The Prodigy. Wśród innych znanych wykonawców na dużej scenie zaprezentują się między innymi Dog Eat Dog, Gentelman & The Evolution, Buldog, Łąki Łan, Helloween, Riverside, Donots oraz Skindred.

Program koncertów Przystanku Woodstock 2011

W obrębie całego miasteczka festiwalowego znajdą się dwie sceny muzyczne – DUŻA scena, a której to wystąpią największe gwiazdy muzyczne, oraz scena folkowa, która gościć będzie gwiazdy nieco mniejszego kalibru.

Harmonogram koncertów prezentuje się następująco:

04.08.2011 (Czwartek):

Scena Folkowa:

– The Ukrainian Folk
– Bubliczki
– Chwila Nieuwagi
– Podoba Mi Się
– Laureat Eliminacji do Przystanku Woodstock
– Mikromusic
– Circle of Bards
– Carrantuohill

Scena Duża:

– Plateau – Projekt Grechuta
– LAUREAT ELIMINACJI (Fabryka Zespołów)
– ????
– LAUREAT ELIMINACJI (Fabryka Zespołów)
– Kumka Olik
– Donots
– Heaven Shall Burn
– Zebrahead
– H-Blockx
– Skindred

05.08.2011 (Piątek):

Scena Folkowa:

– Czess Band
– Świnka Halinka
– Kinior Sky Orchestra i Goście
– World Trio
– Zawiało Folk Free Music
– Talco
– Dikanda
– Ratatam i goście

Scena Duża:

– LAUREAT ELIMINACJI (Fabryka Zespołów)
– Piotr Bukartyk
– Apteka
– Jahcoustix
– Kontrust
– Helloween
– Riverside
– Projekt Republika
– Dog Eat Dog

06.08.2011 (Sobota):

Scena Folkowa:

– Natural Mystic
– Tadeusz Woźniak
– Drużyna Trzeźwych Hobbitów
– Laureat Eliminacji do Przystanku Woodstock
– Bob Bales & Celtic Orchestra
– Blue Machine
– Balkan Sevdah
– Shannon

Scena Duża:

– LAUREAT ELIMINACJI (Fabryka Zespołów)
– LAUREAT ELIMINACJI (Fabryka Zespołów)
– Buldog
– Airbourne
– Gentleman & The Evolution
– Łąki Łan
– The Prodigy
– ???

Kto zgarnie Złotego Bączka?

Nagroda Złotego Bączka (przyznawana od 1995 roku) należy do tych wyjątkowych, gdyż to publiczność wybiera najlepszy zespół muzyczny całego Przystanku. W poprzednich latach Złotego Bączka zgarnęli między innymi Dżem, Lao Che, Acid Drinkers a także Hey. Za występy na Przystanku Woodstock 2010 roku nagrodę zdobyły zespoły Papa Roach, Enej i Arka Noego (łącznie oddano prawie 70 tysięcy głosów).

Ceny biletów

Bilety? Dla większości uczestników Przystanku Woodstock ceny biletów wyznaczają Polskie Koleje Państwowe, gdyż w zdecydowanej większości to właśnie PKP jest głównym środkiem transportu wykorzystywanym przez wybierających się na Przystanek. Sama impreza jest dla wszystkich uczestników w 100% darmowa, aczkolwiek musimy liczyć się z normalnymi kosztami związanymi z tego typu wyjazdem (transport, nocleg, wyżywienie, “rozrywka” itp.)

Tak na jeszcze większą zachętę prezentujemy zwiastun 17. Przystanku:

Lokalizacja 17. Przystanku

Tradycyjnie już od 2004 roku Przystanek Woodstock odbywa się w Kostrzynie nad Odrą i nie inaczej będzie w roku 2011.