XI Wielka Parada Smoków w Krakowie

Dodano: 24-05-2011
Czytano:
Kategoria:
 
Ponad 1000 małych i dużych dzieci w strojach smoków na dwa dni opanowuje stolicę małopolski, Kraków.

Data


04-05.06.2011

Miejsce


Teatr Lalki, Maski i Aktora GROTESKA

Adres


ul. Skarbowa 2, 31-121 Kraków

Ceny


Wstęp wolny

Kup bilet


-

Oficjalne źródła

Ticketpro - logo

W weekend 04-05.06.2011 roku cała ulica Grodzka w Krakowie, a także okolice Rynku Głównego i bulwarów przy Smoczej Jamie zostaną opanowane przez uczestników organizowanej od 2000 roku Wielkiej Paradzie Smoków, Rycerzy i Dam Dworu. Wszystkie biorące udział w Paradzie dzieci stają się niejako aktorami jednego ogromnego widowiska publicznego. Poza Paradą Smoków (małych i dużych) w czasie imprezy przeprowadzony zostanie również III Przegląd Artystyczny “O Smocze Jajo”, którego hasło w tym roku brzmi “Norwegia”. Tradycyjnie już w czasie parady zostanie wyłoniony najpiękniejszy, a także najbardziej pomysłowy smok. Kraków na dwa dni zamieni się w istne siedlisko smoków:-) Zapowiada się doskonała zabawa!

Reklama
#REKLAMA#

Kto organizuje XI Wielką Paradę Smoków, Rycerzy i Dam Dworu?

Plakat opracowany na XI Paradę Smoków w 2011 w Krakowie

Ponad 1000 małych i dużych dzieci w strojach smoków na dwa dni opanowuje stolicę małopolski, Kraków. | źródło: www.paradasmokow.pl

Był grudzień 2000 roku, kiedy to z inicjatywy Teatru Lalki, Maski i Aktora Groteska (www.groteska.pl) zrodził się pomysł organizacji w Krakowie wyjątkowego wydarzenia artystyczno – kulturalnego – Wielkiej Parady Smoków. Tegoroczna XI już edycja Parady Smoków odbywać się będzie pod znakiem kultury nordyckiej, a zatem wszystkie smoki i inne przygotowane rekwizyty winny być inspirowane właśnie kulturą i mitologią nordycką.

Podczas dwudniowej imprezy, nad którą patronat tytularny objął PGNiG-e, uczestnicy staną w konkursie między innymi na najpiękniejszego Rycerza i najpiękniejszą Damę Dworu. Poza konkursem odbędzie się również festyn rycerski, pokazy taneczne i muzyczne, a także III Przegląd Artystyczny “O Smocze Jajo”.

Program XI Wielka Parada Smoków w Krakowie

Parada Smoków rozpocznie się o godzinie 12:00 dnia czwartego czerwca 2011 roku marszem na trasie ul. Grodzka – Rynek Główny. Po głównej Paradzie wszyscy uczestnicy przeniosą się na bulwary przy Smoczej Jamie, gdzie zorganizowane zostaną liczne atrakcje. Następnie o godzinie 20:30 rozpocznie się koncert norweskiej pieśniarki Martine Lund Hoel, a po nim (około godziny 22:00) rozpocznie się mega wielkie plenerowe widowisko na Wiśle, będące wspaniałym połączeniem między innymi gry światła, muzyki, efektów pirotechnicznych.

Dzień później (05.06.2011) nastąpi kontynuacja licznych imprez, pokazów i konkursów.

20-Sekundowy film promujący wydarzenie

Na potrzebę promocji tegorocznej parady został stworzony trwający równo 20 sekund film promocyjny:

Wybieracie się? My na pewno, zapowiada się wspaniała zabawa!

Szczegółowy plan wydarzeń i cały program Parady Smoków można znaleźć na oficjalnej stronie imprezy: www.paradasmokow.pl.