Malta Festival 2013 w Poznaniu

Dodano: 16-11-2012
Czytano:
Kategoria:
 
Malta Festival organizowany jest od 1991 roku. | fot. www.malta-festival.pl

Data


24-29.06.2013

Miejsce


Stara Gazownia
Pasaż Kultury
Kino Muza
Park Mickiewicza
Teatr Wielki
+ wiele innych

Adres


Poznań

Ceny


-

Kup bilet


-

Ticketpro - logo

W dniach 24-29 czerwca 2013 na terenie całego Poznania odbędzie się Malta Festival 2013, czyli dziesiątki wydarzeń kulturalnych rozsianych po całym Poznaniu, z jedynym koncertem w technologii 3D w Polsce zespołu Kraftwerk. Będzie się działo i to na wielu obszarzach.

Reklama
#REKLAMA#

Niewątpliwie głównym wydarzeniem muzycznym przyszłorocznej edycji Malta Festival będzie występ koncert Kraftwerk, niemieckiego zespołu będącego żywa legendą muzyki elektronicznej. Koncert Kraftwerk w Poznaniu odbędzie sie 28 czerwca 2013 w Starej Gazowni.

Dla przypomnienia – gwiazdą Festiwalu Malta w 2012 roku był zespół Faith No More.

Program festiwalu. Idiom “oh man, oh machine /człowiek-maszyna”

W czasie 5 dni trwania festiwalu odbędzie się bardzo wiele różnego rodzaju wydarzeń (koncerty, prelekcje, warsztaty, pokazy filmowe) podzielonych na kilka kategorii, w tym m.in:

– muzyka
– film/sztuki audiowizualne
– taniec
– teatr/performance

Szczegółowy harmonogram zamieścimy gdy zostanie on opublikowany na stronie festiwalu.

Kuratorem Malta Festival Poznań 2013 został Romeo Castellucci, który jest jednym z najwybitniejszych współczesnych twórców europejskich. Castellucci będzie odpowiadał za program głównego idiomu festiwalu, który w tym roku zatytułowany jest “oh man, oh machine /człowiek-maszyna”.

Krótko o idiomie:

Relacja człowiek – maszyna, czy szerzej, człowiek – technologia to temat, który od czasów rewolucji przemysłowej jest przedmiotem refleksji filozofów, etyków i socjologów, pobudza wyobraźnię naukowców i twórców, ale również wywołuje – czasem gwałtowne – reakcje „zwykłych” ludzi. Maszyny, komputery, roboty, nowe technologie zmieniają nasz świat, dają nowe, wspaniałe szanse rozwoju, przesuwają granice tego, co możliwe i … niepokoją.

Trzeba przyznać organizatorom, że idealnie dobrali głównego muzycznego headlinera festiwalu – Kraftwerk – do idiomu:-)

Malta Festival 2013 - logo

Malta Festival organizowany jest od 1991 roku. | fot. www.malta-festival.pl

Bilety na Malta Festival

Organizator festiwali nie podał jeszcze informacji dotyczących cen biletów na poszczególne wydarzenia i imprezy towarzyszące. Śledźcie puby.com na Facebooku, tam w pierwszej kolejności będziemy informować o aktualizacjach w tym temacie.