Malta Festival 2012 w Poznaniu

Dodano: 11-04-2012
Czytano:
Kategoria:
 
Ubiegłoroczna edycja festiwalu uzyskała nominację radiowej Trójki w konkursie na Wydarzenie Muzyczne Roku | fot. www.malta-festival.pl

Data


3-7.07.2012

Miejsce


Jezioro Maltańskie

Adres


Poznań

Ceny


-

Kup bilet


Kup bilet

Ticketpro - logo

Pomimo faktu, iż Malta Festival ma już swoją historię i renomę (Festiwal odbywa się od 1991 roku) i w zasadzie nieco bardziej nakierowany jest na sztukę teatralna niż muzyczną, niewątpliwie dla wielu największym magnesem tegorocznej edycji festiwalu będzie koncert zespołu Faith No More, który odbędzie się drugiego dnia poznańskiego festiwalu (04.07.2012). A co poza koncertem Mike’a Pattona i spółki? W czasie trwania Malta Festival 2012 (3-7.07.2012) na terenie Poznania odbywać sie będzie cały szereg imprez, w tym m.in. światowa premiera opery “Slow Man”!

Reklama
#REKLAMA#

Tygodnik “Polityka” ja co roku prorokuje , które wydarzenia artystyczne będą warte uwagi w nadchodzącym roku. Oczywiście w 20 najlepiej zapowiadających się wydarzeń w Polsce w 2012 nie mogło zabraknąć poznańskiego Malta Festival 2012. Kolejny dowód na to, że festiwal jest już stałym (i uznanym) punktem na kulturalnej mapie Polski.

Program poznańskiego Festiwalu

O jedynym koncercie Faith No More w Polsce już pisaliśmy, tak?:-) Na tą chwilę nie znamy jeszcze szczegółowo całego programu festiwalu Malta 2012. Do informacji publicznej podane zostały najważniejsze informacje dotyczące programu wydarzenia – oto one:

1. Koncert Faith No More:-) (04.07.2012)

Więcej o wydarzeniu przeczytacie tutaj.

2. Światowa premiera opery “Slow Man” (05.07.2012)

“Slow Man” jest owocem współpracy pisarza Johna Maxwella Coetzee oraz kompozytora Nicholasa Lensa, a zarazem adaptacją książki tego pierwszego. Reżyserii opery podjęła się Maja Kleczewska.
Ta wielowątkowa opera opowiada m.in o trudach adaptacji do nowej sytuacji w życiu, jaką w tym przypadku jest amputacja nogi przez głównego bohatera.

3. IDIOM Akcje Azjatyckie

W tym roku organizatorzy Malta Festival 2012 postanowili poświęcić cały cykl MALTA: IDIOMY zagadnieniom związanym ze stykiem kultury krajów Azjatyckich i Europejskich. Prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników szeroko rozumianej kultury azjatyckiej, na przykładzie przede wszystkim projektów azjatyckich artystów mieszkających i tworzących w Europie.

Logotypy Malta Festival 2012

Ubiegłoroczna edycja festiwalu Malta 2011 uzyskała nominację radiowej Trójki w konkursie na Wydarzenie Muzyczne Roku | fot. www.malta-festival.pl

Więcej szczegółów dotyczących programu już wkrótce!

Bilety na Malta Festival 2012

Wtorek, 17 Kwietnia 2012 – dokładnie tego dnia opublikowane zostaną informacje dotyczące cen biletów na Malta Festival 2012 a zatem zapraszamy na puby.com 12.04:-)

Głównym organizatorem festiwalu jest Fundacja Malta.