Koncert Laibach we Wrocławiu

Dodano: 07-09-2012
Czytano:
Kategoria:
 
W ciągu 30 lat istnienia, grupa wydawała płyty z muzyką industrialną, symfoniczną, elektroniczną, rockową, techno, a nawet ocierającą się o pop.

Data


20.09.2012

Miejsce


Klub Eter

Adres


Wrocław

Ceny


85 zł
100 zł
110 zł

Kup bilet


Kup bilet

Ticketpro - logo

Jedyny w Polsce występ kontrowersyjnego zespołu LAIBACH, w ramach europejskiej trasy koncertowej „We come in peace”, odbędzie się 20 września we wrocławskim klubie Eter. Start: godzina 20.00. „We come in peace” promuje soundtrack, który Laibach stworzył do niezwykłego filmu science-fiction pt. „Iron Sky”.

Zagadka ciemnej strony księżyca została rozwiązana. Okazało się, że zamieszkują ją… Naziści. Mamy rok 2018. Ludzkość przebywająca na Ziemi staje w obliczu globalnego niebezpieczeństwa. Księżycowy Führer zapragnął bowiem zdobyć Planetę Matkę dla swojego panowania spod znaku swastyki. Rozpoczyna się faszystowska, iście kosmiczna inwazja. Tak w skrócie przedstawia się treść filmu

Reklama
#REKLAMA#

„Iron Sky”, którego fragmenty zaprezentowane zostaną na wrocławskim koncercie. Oryginalna fabuła wymagała oryginalnej oprawy muzycznej. Dlatego reżyser Timo Vuorensoli zdecydował się zatrudnić słoweńską grupę Laibach. O słuszności tego wyboru świadczy nie tylko bogaty, różnorodny dorobek grupy, ale i efekt współpracy. Ścieżka dźwiękowa doskonale sprawdza się nie tylko w filmie, ale i jako autonomiczny, niezwiązany z obrazem album. Co w zasadzie nie powinno dziwić, inspiracją była tutaj twórczość samego Ryszarda Wagnera.

Plakat koncertu grupy Laibach we Wrocławiu

W ciągu 30 lat istnienia, grupa wydawała płyty z muzyką industrialną, symfoniczną, elektroniczną, rockową, techno, a nawet ocierającą się o pop.

O zespole Laibach

Laibach to dawna, austriacka nazwa Lublany, stolicy Słowenii. Komunistyczne wówczas władze kraju zabroniły grupie nie tylko używania tej nazwy, ale również wydały jej zakaz dawania koncertów. Pomimo kolejnych trudności i tragicznego wydarzenia, współzałożyciel zespołu Tomaž Hostnik popełnił samobójstwo, Laibach wciąż gra. Sprawnie porusza się po różnych, często skrajnych muzycznych gatunkach, zachowując przy tym swój charakterystyczny, rozpoznawalny styl.

W ciągu 30 lat istnienia, grupa wydawała płyty z muzyką industrialną, symfoniczną, elektroniczną, rockową, techno, a nawet ocierającą się o pop. Nagrywała covery, będące nie tyle coverami, co w zasadzie wariacjami na tematy przebojów The Rolling Stones, The Beatles, Queen. Tworzyła muzykę do przedstawień teatralnych, jak na przykład do słynnego “Makbeta” według Szekspira wystawionego w hamburskim Deutsches Schauspielhaus. Pomimo tej biegłości w poruszaniu się po często skrajnych stylistykach i pokaźnego dorobku, zespół wciąż wzbudza nie tylko szacunek, ale i kontrowersje.

Scenografia podczas koncertów, kostiumy, okładki płyt czy ogólny wizerunek Laibach bazują na stylistyce religijnej, łącząc ją z symbolami totalitarnymi. Członkowie grupy twierdzą jednak, że ani obrany przez nich image, ani stworzone teksty utworów nie są deklaracją poparcia dla systemów totalitarnych, ale zdecydowaną ich krytyką.

Bilety na koncert Genesis Classic

Ceny biletów na koncert zespołu Laibach we Wrocławiu:

80 zł – cena biletu w przedsprzedaży
100 zł – cena biletu w dniu koncertu
110 zł – cena biletu na miejsca siedzące (balkon)

Bilety będzie można kupić na TicketPro.

Na wrocławskim koncercie, poza utworami z soundtracku do filmu „Iron Sky”, Laibach zaprezentuje również fragmenty nieopublikowanych jeszcze, dwóch najnowszych albumów. Natomiast wierni fani trzydziestoletniego już zespołu będą mogli przypomnieć sobie ich największe przeboje.

Źródło: Informacja prasowa