Dodano: 05-04-2011
Czytano:
Kategoria:
 

Data


Miejsce


Adres


Ceny


Kup bilet


Oficjalne źródła

Ticketpro - logo

Coraz więcej słońca za oknami krakowskich kamienic, co oznacza mniej więcej tyle, że zaczyna się… SEZON 2011 oficjalnie się zaczyna:-) W większości krakowskich knajp i innych punktów gastronomicznych rozpoczyna się wielkie wietrzenia przed całym zbliżającym się sezonem turystyczno-rozrywkowym. I jak zwykle miejscem głównych atrakcji i najlepszej rozrywki będzie jedna z najstarszych części Krakowa (niegdyś osobne miasto), mająca szczególne miejsce w historii stolicy małopolski i będąca świadkiem chwil wielkiej radości i wielkiego smutku – Kazimierz.

Reklama
#REKLAMA#

Wszystko kręci się wokół Placu Nowego


Zabytkowa dzielnica Kazimierz słynie nie tylko w wyjątkowych zabytków (cmentarz Remuh, liczne synagogi) i architektury, ale także dość intensywnie skumulowanej liczbie powszechnie cenionych i licznie odwiedzanych lokali gastronomicznych, które w większości mieszczą wokół Planu Nowego. Do najbardziej znanych i wartych uwagi miejsc należą między innymi Alchemia, La Fuente, Nova. Liczne uliczki odchodzące od Placu Nowego również mieszczą wyjątkowe na swój sposób puby, restauracje i ogródki, jak na przykład magiczna Mleczarnia.

Tuż obok licznych miejsc, gdzie można w spokoju i w dobrym klikacie usiąść i napić się na przykład piwa (na przykład) na krakowskim Kazimierzu znajdują się również liczne galerie sztuki.

Cóż, będąc na Kazimierzu chce się żyć:-)