Genesis Symfonicznie: Ray Wilson & the Berlin Symphony Ensemble we Wrocławiu

Dodano: 17-08-2012
Czytano:
Kategoria:
 
Ray Wilson był wokalistą Genesis w latach 1996 - 1999.

Data


24.10.2012

Miejsce


Sala Audytoryjna WCK

Adres


Wrocław

Ceny


40 zł
75 zł
100 zł
120 zł

Kup bilet


Kup bilet

Ticketpro - logo

Genesis Classic to niezwykły projekt Raya Wilsona, ostatniego wokalisty legendarnego Genesis. Muzyk postanowił połączyć rockowe brzmienie kultowych utworów z elegancją kwartetu smyczkowego Berlin Symphony Ensemble. Rezultatu tego odważnego eksperymentu będzie można posłuchać 24. października podczas koncertu we Wrocławiu.

Reklama
#REKLAMA#

Urodzony w Szkocji Ray Wilson obecnie mieszka przy Starym Rynku w Poznaniu. Do naszego kraju sprowadziła go miłość do tancerki, Gosi. Z Polską łączy go jednak nie tylko życie prywatne. To tutaj powstawał jeden z jego ostatnich albumów: Propaganda Man z przebojem American Beauty. Wokalista angażuje się także w działalność charytatywną. Założył w Poznaniu Fundację Raya Wilsona, której celem jest niesienie pomocy osobom z marginesu społecznego.

Muzyczną pasją zaraził się jako nastolatek od swojego starszego brata Steve’a, gitarzysty rockowych kapel. Idolem przyszłego frontmana Genesis był wówczas David Bowie. To właśnie na nim wzorował się, dając w szkole średniej swój pierwszy koncert dla kilkuset uczniów. Zmotywowany sukcesem założył zespół The End, w którym grał covery Bowie’go. Na początku lat dziewięćdziesiątych dołączył do grupy Guaranteed Pure. W ciągu prawie trzech lat działalności zespół wydał tylko jeden album. Był rok 1993. Ray znajdował się na krawędzi bankructwa. Szczęście jednak uśmiechnęło się do niego. Zaproponowano mu miejsce wokalisty grupy Stiltskin. To właśnie z nimi nagrał przebój Inside. Utwór dotarł na listach muzycznych Wielkiej Brytanii do pierwszego miejsca. Niestety na skutek artystycznych konfliktów wewnątrz zespołu Stiltskin rozpadli się w 1996 roku.

Ray po raz kolejny znalazł się bez pracy. W tym czasie Phil Collins podjął pamiętną decyzję o odejściu z Genesis. Członkowie zespołu, pamiętający charyzmatyczny głos z przeboju Inside, zwrócili się do Raya. Po przesłuchaniu Szkot został z miejsca przyjęty na nowego frontmana legendarnej grupy. Nagrał z nimi ostatni album Genesis, Calling All Stations, z której pochodzi przebój Congo.

W 2001 r. Ray Wilson podjął decyzję o rozpoczęciu kariery solowej. Postanowił dać trzynaście akustycznych koncertów, na które składały się utwory Guaranteed Pure, Davida Bowie, Phila Collinsa i Genesis. Liczba sprzedanych biletów znacznie przerosła skromne oczekiwania muzyka. Ray poszedł za ciosem i wydał płytę Live and Acoustic. Kariera wokalisty nabrała wyczekiwanego i wypracowywanego przez lata tempa. W ciągu kolejnych lat Ray Wilson nagrał kolejne solowe albumy, wydał krążek z zespołem Stiltskin, stworzył projekt Genesis Classic. Artysta nieustannie koncertuje i wciąż zdobywa nowych fanów.

Ray Wilson był ostatnim wokalistą legendarnej grupy Genesis

Ray Wilson był wokalistą Genesis w latach 1996 – 1999.

Bilety na koncert Genesis Classic

Ceny biletów na koncert Genesis Classic we Wrocławiu:

40 zł – cena biletów ulgowych (studenci/uczniowie)
75 zł – cena biletu kategorii III
100 zł – cena biletu kategorii II
120 zł – cena biletu kategorii I

Bilety będzie można kupić na TicketPro.

Już 24. października Ray Wilson wystąpi wraz z Berlin Symphony Ensemble w Sali Audytoryjnej WCK przy wrocławskiej Hali Stulecia w koncercie Największe przeboje Genesis symfonicznych aranżacjach.

Źródło: Informacja prasowa