Dodano: 16-05-2011
Czytano:
Kategoria:
 
Sztuka podawania dań jest równie ważna jak sztuka ich przyrządzania. Bo jedzenie zaczyna się już od pierwszego kontaktu wzrokowego z potrawą:-)

Data


Miejsce


Adres


Ceny


Kup bilet


Oficjalne źródła

Ticketpro - logo

Wiedza na temat gotowania i podawania potrawy to wiedza teoretycznie w zasięgu ręki każdego z nas – wystarczy jedynie odrobina wyobraźni tudzież dobry przepis by (teoretycznie) móc zaskoczyć swoich gości doskonałym smakiem dania, czy też jego nieszablonowym podaniem. Jednak jak się okazuje nie jest to takie proste:-) Jest tylko jeden Jamie Oliver, jeden Kurt Scheller, jeden Pascal Brodnicki i jedna Nigella Lawson. Gdyby gotowanie polegało tylko i wyłącznie na umiejętności odwzorowania przepisu nie mielibyśmy znanych kucharzy, dla których potraw jesteśmy w stanie przemierzyć wiele kilometrów i niekiedy wydać o wiele więcej, niż byśmy powinni:-) Poprzez akademie kulinarne możemy nie tylko na żywo podglądnąć znanych kucharzy podczas pracy, ale także kierując się ich wskazówkami spróbować przyrządzić danie, o którym normalnie moglibyśmy tylko i wyłącznie pomarzyć:-)

Reklama
#REKLAMA#

Nauka gotowania + podawania dań + integracja

Z reguły trwające jeden dzień akademie kulinarne stanowią bardzo fajne połączenie nauki gotowania z opanowaniem podstawowych zasad podawania dań i potraw, a ponieważ gotowania wymaga pracy zespołowej całość jest również doskonałym sposobem na szybką integrację całej grupy (czemu oczywiście sprzyja również degustowany w umiarkowanych ilościach alkohol).

Uczestnicy akademii kulinarnych mają sposobność przygotowania bardzo ciekawych dań, które potem mogą spokojnie powielać już w domowym zaciszu.

Makaron podany na widelcu

Sztuka podawania dań jest równie ważna jak sztuka ich przyrządzania. Bo jedzenie zaczyna się już od pierwszego kontaktu wzrokowego z potrawą:-)

Gotowanie z najlepszymi kucharzami

deserNie sama możliwość nauki przyrządzania ciekawych dań, ale możliwość “pracy” z najlepszymi kucharzami w Polsce – to główny czynnik, dla którego ludzie zapisują się na akademie kulinarne. Co innego jest na przykład w telewizji oglądać Pascala Brodnickiego przyrządzającego jakieś danie z kurczaka, a zupełnie co innego osobiście przyrządzać takie danie w jego towarzystwie.

Co prawda w Polsce nie ma jeszcze tak wielkiego zainteresowania tego typu imprezami kulinarno-towarzyskimi, ale na przykład już u naszych zachodnich sąsiadów akademie kulinarne cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, stąd też można przypuszczać, że i w Polsce za rok/dwa zainteresowanie tego typu imprezami znacznie wzrośnie.

Akademie kulinarne w Polsce

Temat akademii kulinarnych jest u nas w kraju stosunkowo nowy, aczkolwiek już kilka tego typu wydarzeń kulturalno-kulinarnych jest regularnie organizowanych. Poza praktyczną nauką przygotowywania i podania dań uczestnicy akademii kulinarnych integrują się między sobą, co sprzyja powstawaniu nowych znajomości, które bardzo często kontynuowane są już po ukończeniu akademii. Oczywiście większość tego rodzaju imprez prowadzonych jest pod okiem znanych szefów kuchni, którzy na co dzień kierują najlepszymi restauracjami w kraju. I tak akademie kulinarne prowadzą regularnie między innymi Pascal Brodnicki, Kurt Scheller, Grzegorz Łapanowski czy też Aleksander Baron.

A lokalizacja? Cóż, aby móc spróbować swoich sił pod okiem najlepszych kucharzy w Polsce z reguły trzeba się wybrać do Warszawy, aczkolwiek również w innych mniejszych miastach (Kraków, Wrocław) organizowane są akademie kulinarne. Poniżej lista stron tych bardziej znanych akademii kulinarnych:

1. Akademia Kulinarna Kulinarewww.kulinare.pl
2. Akademia Kurta Schellerawww.schelleracademy.pl